7 комплексна олiмпiада з математики, фiзики та iнформатики
Завдання 1 туру (фiзика)

Задача 1.
На горизонтальнiй гладенькiй поверхнi знаходяться нерухомi стержнi, якi жорстко скрiпленi мiж собою. Стержнi однаковi. В деякий момент в точцi С наноситься удар. Знайти зразу пiсля цього вiдношення лiнiйних швидкостей центрiв мас обох стержней. Задача 2.
До джерела е.р.с. послiдовно пiд'єднали змiнний резистор та амперметр i отримали залежнiсть сили струму I в колi вiд зовнiшнього опору R (див. малюнок). Яка максимальна потужнiсть видiлилась всерединi джерела та на зовнiшньому опорi?
Опором амперметра та пiдвiдних провiдникiв знехтувати. Задача 3.
Гелiкоптер, незважаючи на штормовий вiтер, здiйснює тренувальний полiт по периметру квадрата зi стороною 150 км. На послiдовне проходження трьох сторiн квадрата знадобилося вiдповiдно 1 год, 36 хв та 45 хв. Знайдiть швидкiсть вiтру, вважаючи її незмiнною за модулем та напрямом. Модуль швидкостi гелiкоптера вiдносно повiтря не змiнювався. Який час проходження четвертої сторони?

Задача 4.
З гiрки заввишки h=9 м з стану спокою зiсковзує невелике тiло. Визначити, на якiй вiдстанi вiд пiднiжжя гiрки воно зупиниться. Похила та горизонтальна дiльницi гiрки плавно з'єднуються дугою кола, радiус якого малий в порiвняннi з висотою гiрки. Кут нахилу гiрки a=45° , коефiцiєнт тертя m =0,3. Опором повiтря знехтувати

.

© LIKT 1998-2018