Завдання 1 туру Всеукраїнської олімпіади школярів з інформатики NetOI-2019  

(термін прийому розв'язків - до 0 годин 16.11.19)

Задача Coins2019. Як вам відомо, в Україні вилучено з обігу монети 1, 2 та 5 копійок. Ці монети приймаються до обміну. Вам необхідно визначити кількість способів подати на обмін суму в N копійок цими монетами.

Технічні умови. Програма Coins2019 читає з пристрою стандартного введення натуральне число N, не більше 105 і виводить на пристрій стандартного виведення шукану кількість способів.

Приклад

Введення 5

Виведення 4

Задача  Jogging.   Один з учасників   NetOI  займається спортивним орієнтуванням та  періодично бере участь у змаганнях. Цього разу правила змагання трохи незвичні. Існує N контрольних пунктів, усі розміщено на прямій. Пункти мають свої координати. Спортсмен розпочинає маршрут у точці з  координатою Q i має вiдвiдати K пунктів. Яку мiнiмальну відстань він має подолати?

Технiчнi умови  Програма Jogging читає два натуральних числа - N та K (обидва не бiльшi за 105). Далі програма читає рівно N цілих чисел, кожне з яких за модулем не перевищує 105 - координати контрольних пунктів, далі одне ціле число, що за модулем не перевищує 105 - координата, з якої починає спортсмен.  Програма має вивести єдине число - мiнiмальну відстань, яку треба подолати,  аби досягти мети i вiдвiдати K контрольних пунктів.

Приклади

Введення                                                         

Виведення

3 2 1 7 12 10

7

 Введення                                               

Виведення

2 1 11 -10 0

10

 

 

 

 

 

 

Задача Minandmax.  Тарас, молодший брат Михася, дуже хоче погратися одним з його масивів. Михась, аби не гаяти можливість навчити малюка чомусь новому, поставив йому таку умову:  “Ось тобі масив цілих чисел. Знайди у ньому «найслабший» фрагмент з елементів, що йдуть підряд, довжиною не менш ніж 2, тоді можеш погратися з цим масивом”. При цьому він додав, що «силою» фрагмента масиву є різниця максимального та мінімального значень в даному фрагменті. Допоможіть Тарасу.

 

Технічні умови. Програма читає зі стандартного пристрою введення два рядки. Перший рядок містить число N (2 N 10000)  – довжину масиву. Другий рядок містить елементи масиву (цілі числа, за абсолютною величиною не перевищують 109). Програма виводить на пристрій стандартного виведення єдине число – силу «найслабшого» фрагмента.

 

Введення

Виведення

2

1 3

2

3

1 1 1

0

5

1 2 1 2 1

1

 

Задача Toys2019. У класі НУШ  встановили автомат, який продає іграшки (реформа освіти!). Учні, звичайно ж, вишикувались у чергу, але з’ясувалося, що:

  • Вартість іграшки – 1 гривня;
  • Кожен учень може придбати лише одну іграшку;
  • Автомат приймає лише купюри 1, 2 та 5 гривень і видає за потребою решту;
  • У кожного учня є лише одна купюра;
  • Якщо автомат не має чим видати решту, він зупиняється;
  • На початку роботи в автоматі немає жодної купюри;
  • Учні категорично не хочуть мінятися місцями в черзі і пропускати інших учнів.

Скільки учнів зможуть придбати іграшки?

Технічні умови. Програма Toys2019 читає з пристрою стандартного введення в першому рядку кількість учнів N – натуральне число, не більше 105, в другому – N розділених пропуском чисел 1, 2 або 5 – номінали купюр учнів в черзі, починаючи від автомата. Програма виводить на пристрій стандартного виведення єдине число – максимальну кількість учнів, що придбають іграшки.

Приклад

Введення

7

1 2 1 2 5 5 1

Виведення

5

Задача Buffet.  У буфеті фізико-математичної школи (не дивуйтеся, вони поки існують!)  всі ціни – нескоротні звичайні дроби з додатними чисельниками і знаменниками. Вчора до буфету привезли A булочок і  B пиріжків загальною вартістю  S1, а сьогодні – C булочок і  D пиріжків загальною вартістю S2. Допоможіть буфетниці визначити вартість одної булочки і одного пиріжка.

Технічні умови. Програма Buffet читає з пристрою стандартного введення у єдиному рядку три натуральні числа A, B, S1,  а далі три  числа C,D, S2. Всі числа не перевищують 105 та розділені пропусками. Програма виводить на пристрій стандартного виведення  вартість одної булочки - розділені пропуском чисельник і знаменник, а далі вартість одного пиріжка у тому ж форматі. Якщо однозначно визначити вартості булочки і пиріжка неможливо, треба вивести  0 0 для кожного з виробів.

Приклади

Введення               Виведення

1 3 5 2 6 10              0 0 0 0          

Введення               Виведення

4 3 5 2 3 4                1 2 1 1          

 

Завдання підготували Г.Непомнящий, М.Стречень, Ю.Пасіхов

 

© LIKT 1998-2018