`Всеукраїнський центр проведення олімпіад в мережі Інтернет

Завдання 2-го туру NetOI-2024

Завдання здати в систему автоматичної перевірки до 0 годин 30.12.2024

----------------------------------------------------------------------

Задача Workers. Є n робіт, на виконання яких є три претенденти. Один береться виконувати роботи по одній. Другий бажає одночасно виконувати тільки дві роботи. Третій збирається одночасно виконувати тільки чотири роботи. Для виконання кожного блоку робіт (по одній для першого, по дві для другого, по чотири для третього) визначено час виконання (в годинах). Визначити найменший час, за який усі вони виконають усі роботи. Одну роботу виконує один робітник.

Технічні умови. Програма Workers читає з пристрою стандартного введення  в першому рядку єдине число n (5≤n≤30). В наступних n рядках (номер рядка відповідає номеру першої роботи у блоку) вводяться значення часу, за який виконають даний блок перший, другий та третій робітники відповідно. Час виконання кожного блоку робіт – від однієї до п'ятнадцяти годин включно, числа натуральні. Програма виводить на стандартний пристрій виведення мінімальний сумарний час для виконання всіх робіт.

Приклад

Введнння                                                                                                          Виведення

5                                                                                                                           2

3 2 1

4 2 3

7 6 4

8 5 4

1 5 2

КОМЕНТАР. Перший робітник виконує по черзі першу, другу, ..., останню роботу. Другий виконує разом першу та другу або другу та третю, або третю та четверту і т. д. Третій разом виконує роботи з першої по четверту або з другої по п'яту і т. д.


Задача Lace2024. Є квадрат з довжиною сторони n, розділений на клітинки 1Х1. Скільки існує різних квадратиків, з вершинами в центрах клітинок? Сторони квадратиків НЕ ПАРАЛЕЛЬНІ сторонам квадрата.

Технічні умови. Програма Lace2024 читає з пристрою натуральне число n (2≤n≤200) – розмір квадрата. Програма виводить на пристрій стандартного виведення єдине число – шукану кількість квадратиків.

Приклад

Ввведення

5

Виведення

20



Задача Traveller. На території країни Координатії, що, само собою, знаходиться на координатній площині, протікає N річок . Всі річки протікають у напрямку, який строго паралельний осі абсцис Ox так, що їх правий берег задається прямою y = ai, а лівий – прямою y = bi, де ai, bi – задані цілі числа (ai < bi).Зрозуміло, що жодна з річок не може протікати там, де протікає інша, тому ніякі два відрізки [ ai; bi] не перетинаються.
Кожна з річок має по одному мосту. Всі мости розміщені строго перпендикулярно до річок (тобто паралельно осі Oy).Таким чином міст через i -ту річку з’єднує точки (ci; ai) і (ci ; bi), де сі – задане ціле число.

Мандрівнику необхідно потрапити з міста А, що має координати (xA ; уA), в місто B з координатами (xB ; yB).Зрозуміло, що міста лежать на суші. Знайдіть найкоротшу відстань, яку треба пройти мандрівнику, що б потрапити з в B .
Річки він переходить, звичайно, тільки по мостах.

Технічні умови. Програма Traveller читає з клавіатури число річок N <=100 , а далі N трійок цілих чисел аi, bi, ci (по модулю не більші 106)далі чотири цілих числа xA, уA, xB, yB (теж по модулю не більші 106). Всі числа розділені пропусками. Програма виводить на екран без округлення єдине дійсне число – шукану величину.

Приклади

Введення 3 1 2 10 6 10 5 -5 -2 1 7 12 2 -10

Виведення 3.1817403856E+01

Введення 1 3 7 10 6 3 4 7

Виведення 1.4000000000E+01


 

Задача Prime3. Назвемо число трипростим, якщо з будь-яких трьох його цифр, що йдуть підряд, можна скласти просте число.
Трипросте число може починатись з одного або двох нулів. Наприклад, 302 і 700 трипрості, а 212 – ні.
Числа 0 та 1 не прості. Знайдіть кількість трипростих чисел заданої довжини n.

Технічні умови. Програма читає з клавіатури єдине число n (3<= n <=1000) і виводить на екран остачу від ділення кількості трипростих чисел на 1000000009.

Приклад

Введення

3

Виведення

459


 

Задача Noleft. Лабіринт являє собою прямокутник m*n клітинок, в якому деякі клітинки замуровані. В одній з незамурованих клітинок знаходиться сало, а в іншій, також незамурованій – кульгавий пацюк. За один хід пацюк може перейти у сусідню клітинку, але він не може повертати ліворуч (розвертатись може). Наприклад, якщо пацюк пройшов з клітинки (3,1) на (3,2), то далі він може піти у клітинки (3,3)(4,2) або (3,1) (див. малюнок ). Звичайно, пацюк не може заходити до замурованої клітинки. За скільки ходів пацюк зможе з’їсти сало?


Технічні умови. Програма читає з клавіатури розміри лабіринту m та n (2<=m , n<=100) , далі координати пацюка xr , yr та сала xf ,yf (1<=xr , xf <= m , 1<= y, yf <= n ), далі кількість замурованих клітинок k , далі k пар чисел xk , yk – їх координати. Клітинки не повторюються. Вс і числа вводяться в один рядок через пропуск. Програма виводить на екран шукану кількість ходів пацюка. Якщо пацюк не з’їсть сало, необхідно вивести –1.

Приклад

Введення

5 6 1 2 1 4 3 1 3 2 3 4 4

Виведення

10

Задання підготували Г. Непомнящий, Й.Ентін, Ю.Пасіхов, М.Швець,

© LIKT 1998-2024